Usługi

Sprawy cywilne

Sprawy cywilne

prawnik warszawa cennik
Piotr Kłodziński – Sprawy cywilne

Zakres usług z zakresu spraw cywilnych

Prawo rodzinne
Prawo nieruchomości, w szczególności sprawy dotyczące umów najmu
Prawo budowlane
Prawa konsumenta
Prawo handlowe i wiele, wiele innych

Sprawy cywilne w Kancelarii Kłodziński

Czym się nie zajmujemy? 
Prawem spadkowym i prawem autorskim. Dlaczego? Bo są od tego doskonali specjaliści, z którymi współpracujemy.

Czym się zatem zajmujemy? 
Niemal wszystkim pozostałymi dziedzinami prawa cywilnego.
W szczególności umowami, kontraktami i nieruchomościami oraz sporami sądowymi.

Co jest naszą specjalnością? 
Przede wszystkim przygotowywanie i negocjacja umów, ze szczególnym uwzględnieniem umów najmu nieruchomości zarówno tych zawieranych w Polsce, jak i tych dotyczących obiektów położonych poza granicami naszego kraju. Dotyczy to przede wszystkim umów najmu lokali użytkowych, w tym tych mieszczących się w galeriach handlowych, retail parkach, lokalizacjach ulicznych, pawilonach, a także budynkach biurowych czy lokali gastronomicznych.
Na co dzień tworzymy także umowy eventowe, kontrakty z zakresu prawa budowlanego, umowy handlowe, kontrakty B2B i menadżerskie, negocjujemy porozumienia, przygotowujemy praktyczne i przejrzyste wzory umów wykorzystywane w codziennej działalności operacyjnej największych korporacji i lokalnych polskich firm.
Umowy to niestety nie tylko ich przygotowanie, ale także analiza możliwości wypowiedzenia, wykonania prawa odstąpienia, czy analiza zasadności naliczenia kar. W trudnych chwilach wspomagamy firmy i osoby fizyczne rzetelnymi poradami, prowadzimy efektywne negocjacje, a także reprezentujemy w postępowaniach sądowych i arbitrażowych.

Ponadto możecie na nas liczyć:

w sprawach z zakresu prawa rodzinnego – kwestie związane z rozwodem, alimentami, opieką nad dziećmi i podziałem majątku;
w sprawach o zapłatę – gdy dłużnik okazuje się niesolidny; obsługujemy podmioty zainteresowane pojedynczą i masową windykacją, pomagamy uzyskać tytuł egzekucyjny i doradzamy, jak skutecznie windykować należne Państwu zobowiązania;
w sprawach konsumenckich – dotyczących rękojmi, gwarancji i naruszenia zarówno pojedynczych, jak i zbiorowych interesów konsumentów.
Prowadzimy także sprawy sporów konsumentów z deweloperami.
prowadzimy także sprawy sporów nabywców lokali z deweloperami.

Doradzamy klientom indywidualnym planującym nabycie nieruchomości poprzez wykonanie badania stanu prawnego nieruchomości, efektywnie konsultujemy i negocjujemy treść aktów notarialnych, umów deweloperskich, a także umów o kredyt hipoteczny.
Gdy podpisujecie Państwo umowy o tak dużej wartości, to zdecydowanie warto wcześniej skonsultować się z profesjonalistą.