Usługi

Prawo rodzinne

prawnik warszawa cennik
Piotr Kłodziński – Radca Prawny prowadzący praktykę na terenie Warszawy – również w sprawach rodzinnych

Zakres usług Kancelarii Prawnej z zakresu Prawa rodzinnego

Opieka nad dziećmi
Sprawy rozwodowe
Alimenty
Rozwody
Podział Majątku

Prawo rodzinne – Oferta Kancelarii Prawnej

Usługi prawne z zakresu prawa rodzinnego to obok obsługi korporacyjnej, w tym zawierania i wypowiadania umów najmu lokali handlowych, usługowych i biurowych te sprawy, którymi jako radca prawny od lat zajmuję się w bieżącej, codziennej praktyce. Pojęcie „prawo rodzinne” jest bardzo pojemne: bowiem do niego zaliczają się zarówno sprawy takie jak rozwody, o ustalenie lub zmianę wysokości alimentów, dotyczące opieki nad dziećmi czy też te dotyczące podziału majątku w trakcie lub po rozwodzie. Tym wszystkim zajmuje się nasza Kancelaria w Warszawie oraz jej Krakowski oddział.
Zapraszamy do lektury poniższego tekstu i podjęcia decyzji, co nasza Kancelaria może dla Państwa zrobić w tej kwestii, a następnie zapraszam serdecznie do Krakowskiego oddziału lub Warszawskiej siedziby Kancelarii na konsultację. Ja i mój zespół jesteśmy po to, żeby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

prawo rodzinne warszawa

Prawo rodzinne to głównie: Rozwody, opieka nad dziećmi, Sprawy o podział majątku oraz o alimenty

Liczba spraw rozstrzyganych przez sądy rodzinne w Polsce z roku na rok wzrasta. Związane z tym coraz częstsze zawierzanie spraw rodzinnych zaufanym prawnikom wynika z innych przyczyn. Po pierwsze nastąpiła profesjonalizacja rynku – każdy z nas zdaje sobie już sprawę z tego że od wyników tej sprawy, a przede wszystkim sposobu jej prowadzenia będzie zależał nie tylko majątek, ale także sytuacja życiowa, stosunki rodzinne, które bezpośrednio przekładają się na jakość dalszego życia. W tym najtrudniejszym momencie sprawa rodzinna to coś z czym musimy się zmierzyć, dlatego warto postawić na sprawdzonego doradcę – może być nim radca prawny, który swoim doświadczeniem powinien nas wspomóc, nie tylko reprezentując przed sądem ale i doradzając w wtedy gdy stajemy przed koniecznością podejmowania najtrudniejszych decyzji. Najczęściej patrząc długofalowo skorzystanie z usług profesjonalnego prawnika, wyspecjalizowanego w sprawach rodzinnych zwyczajnie się opłaca.

Stosunki prawno-rodzinne wymykają się niestety zero jedynkowym schematom, każda z możliwych dróg postępowania niesie za sobą wiele różnych konsekwencji. Regulacje prawne z tego obszaru życia społecznego w praktyce obejmują każdego obywatela. Prawo rodzinne regulują Kodeks rodzinny i opiekuńczy, Kodeks cywilny oraz ustawy i rozporządzenia szczegółowe. Ponadto trzeba mieć na uwadze ich nowelizacje, a także przepisy prawa unijnego. Wielość spraw oraz norm prawnych dotyczących tej dziedziny, jak również fakt, że może ona prędzej czy później dotyczyć każdego z nas, sprawiają, że wtedy gdy nadchodzą trudne dni pomoc zaufanego fachowca – w tym wypadku doświadczonego prawnika – staje się nieoceniona. Na takie zapotrzebowanie klientów indywidualnych odpowiada Kancelaria Kłodziński i możecie Państwo na nasze usługi liczyć, jeśli tylko w Waszym życiu zajdzie taka konieczność.

Sprawy prywatne: rozwody, podział majątku, alimenty, opieka nad dziećmi

Po drugie – problemy rodzinne to często sprawy o osobiste o wyjątkowym dla uczestników znaczeniu, niosące ze sobą wyjątkowo silny ładunek emocjonalny. Sprawy rozwodowe, podział majątku czy alimenty wymagają szczególnego wyważenia oraz wyczucia, przy jednocześnie bardzo zdecydowanym i konsekwentnym podejściu. Wiem, jak ważne dla jakości życia Klientów jest jak najbardziej sprawne rozwiązanie takich kłopotów. Dotyczą one osób nam najbliższych i często negatywnie odbijają się na wszelkich pozostałych aspektach życia, w tym także życiu towarzyskim czy zawodowym. Ponieważ sprawy te same z siebie najczęściej są naładowane ogromną ilością negatywnych emocji, moja kancelaria gwarantuje rzetelną, taktowną obsługę, nakierowaną przede wszystkim na osiągnięcie maksymalnych korzyści przy jednocześnie możliwie maksymalnej redukcji napięć pomiędzy uczestnikami sprawy.

Rozwód, podział majątku, alimenty?

Pomogę Państwu rozwiązać kluczowe problemy – ustabilizować sytuację, ustalić i wynegocjowaać precyzyjne i bezkonfliktowe porozumienia na przyszłość, a jeżeli to okaże się niemożliwe – jak najlepiej przedstawić Twoje racje przed sądem rodzinnym.

Rozwody, podział majątku i alimenty to te ze spraw podchodzących pod prawo rodzinne, których najczęściej nie powinniśmy rozwiązywać bez wsparcia doświadczonego prawnika. Najczęściej są one rozstrzygane na drodze procesu sądowego, ponieważ zgodnie z Kodeksem rodzinnym i opiekuńczym nie możemy rozstrzygnąć o na przykład rozwodzie ugodą pozasądową. W przypadku spraw rozwodowych możemy mówić o rozwodzie z orzeczeniem lub bez orzeczenia o winie. W obu przypadkach moja kancelaria dokłada wszelkich starań, aby cała procedura obciążała Klienta w możliwie najmniejszym stopniu. Zawsze staram się zabiegać o możliwie bezkonfliktowy przebieg sprawy – niezależnie od charakteru pozwu jeżeli to możliwe najlepiej, aby strony zgadzały się z jego treścią. Wtedy uzyskanie rozwodu możliwe jest już na pierwszej rozprawie, ponieważ w przypadku bezsporności sąd nie wszczyna postępowania dochodzeniowego, ograniczając się jedynie do przesłuchania obu stron. Bardzo często jest tak że intencje i interesy obydwu stron sprawy rodzinnej są zbieżne, jednak trudne do pominięcia negatywne emocje pomiędzy ich uczestnikami przysłaniają ich prawdziwe, często wspólne intencje. W wielu przypadkach sprawy rozwodowe są tożsame z tymi o kontakty z dziećmi i alimenty. Dlaczego? Jeżeli małżeństwo formalnie rozstaje się, a ma dzieci, sąd zobowiązany jest uregulować te kwestie równocześnie z orzeczeniem o rozwodzie. Z tego powodu jako radca prawny zawsze aktywnie prowadzę negocjacje w celu uzyskania porozumienia pomiędzy małżonkami w sprawie wysokości alimentów, podziału czasu opieki nad dzieckiem – jeszcze przed pierwszą rozprawą. Dzięki temu pomogę Państwu uzyskać rozwód szybki i względnie bezbolesny zarówno dla Państwa, jak i dzieci – a to najczęściej leży w najlepiej pojętym interesie wszystkich stron sprawy rodzinnej.

Szukasz porady z zakresu prawa rodzinnego?

Najczęściej moje działania mają na celu opisanie wszystkim stronom postępowania prawdziwego i możliwie pełnego stanu rzeczy, zarówno od strony faktycznej, jak i prawnej. Jeżeli wyłączymy emocje – okaże się że w sferze faktycznej interesy osób występujących w sprawie często są tak naprawdę zbieżne. Oczywiście w sposób bardzo zdecydowany przedstawiam te kwestie w których mój klient nie może ustąpić, ale najczęściej staram się przede wszystkim wytłumaczyć z czego to wynika. O ile wyrok w sprawie alimentów czy kontaktów zapada zazwyczaj w wyroku rozwodowym (który później w tym zakresie często bywa modyfikowany na wniosek jednej ze stron), to rozstrzygnięcie sprawy w przedmiocie podziału majątku może nastąpić zarówno na rozprawie rozwodowej, jak i w dalszych postępowaniach – w zależności od szczegółów sprawy.