Usługi

Prawo farmaceutyczne kancelaria

Prawo farmaceutyczne kancelaria

prawnik warszawa cennik
Piotr Kłodziński – Specjalista prawa rodzinnego z Warszawy

Zakres usług z zakresu prawa farmaceutycznego

Obsługa prawna producentów leków
Obsługa prawna aptek i sieci aptecznych, udział w negocjacjach i mediacjach
Przygotowanie wzorów umów, ogólnych warunków umów, regulaminów
Wsparcie w kontaktach z WIF i GIF, reprezentacja w postępowaniach administracyjnych
Rejestracja nowych produktów na rynku

Prawo farmaceutyczne kancelaria

Prawo farmaceutyczne w Kancelarii Kłodziński. Podczas swojej drogi zawodowej radcy prawnego wielokrotnie podejmowałem się spraw z zakresu jednej z najistotniejszych dla życia i zdrowia ludzi specjalizacji – prawa farmaceutycznego.
Przez kilka lat prowadziłem dział prawny sieci jednej z największych międzynarodowych sieci aptek – Euro-Apteka. Jako Prezes Zarządu jednej ze spółek aptecznych odpowiadałem także za rozwój tej sieci w ramach stworzonego programu franczyzowego. Dzięki dobrej znajomości i ciągłemu monitorowaniu zmian przepisów prawa farmaceutycznego oraz pełnemu zaangażowaniu udało mi się wniknąć głęboko w nietypową specyfikę tej branży. 


Brałem udział w kilkudziesięciu postępowaniach administracyjnych dotyczących rejestracji nowych aptek, nowych produktów leczniczych i suplementów diety oraz wyrobów medycznych. W najtrudniejszych sprawach sporów pracowniczych na linii pracownicy-właściciele aptek doprowadziłem do zawarcia ugód, zamykając w ten sposób kilkanaście wieloletnich sporów. W nowo napływających sprawach zawsze starałem się wdrażać rozwiązania przedsądowe, nie doprowadzając do czasochłonnych i kosztownych procesów.

Za sposób, w jaki prowadziłem dział prawny Euro-Apteki, wdrażając nowoczesne rozwiązania i procedury, a także ich efekty zostałem również wyróżniony w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra w 2016r. Chcąc jeszcze ściślej związać swoją działalność z prawem farmaceutycznym, wielokrotnie wspomagałem swoją wiedzą i występowałem w imieniu Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

Posiadam doświadczenie w reprezentowaniu podmiotów farmaceutycznych (Aptek, Hurtowni, Producentów) między innymi przed Wojewódzkimi Inspektoratami Farmaceutycznymi, Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym, Ministerstwem Zdrowia czy Narodowym Funduszem Zdrowia, Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych i Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

prawo farmaceutyczne warszawa

Działalność publiczna w zakresie nowelizacji prawa farmaceutycznego

Dzięki posiadanej wiedzy wielokrotnie proszono mnie o zajęcie publicznie stanowiska i wystąpienie w roli eksperta, oceniającego aktualną sytuację prawną, oraz zmiany i wdrożenia dyrektyw unijnych w tej dziedzinie. Brałem udział między innymi w kilku debatach telewizyjnych na temat kolejnych nowelizacji ustawy prawo farmaceutyczne. Jak dotąd publikowałem swoje analizy w tych sprawach na łamach Rzeczpospolitej i Dziennika Gazety Prawnej, a moje słowa był wielokrotnie cytowane w artykułach branżowych. Ponadto poproszono mnie o wsparcie procesu legislacyjnego, kilkukrotnie zapraszając jako eksperta na posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia, mające na celu zaopiniowanie kolejnych projektów ustawy o zmianie ustawy prawo farmaceutyczne, służyłem swoim wsparciem merytorycznym także w trakcie spotkań w Ministerstwie Zdrowia i Kancelarii Prezydenta RP.

Prawo farmaceutyczne: obsługa prawna producentów, aptek i nie tylko

Nie przestaję na bieżąco śledzić aktualnych zmian w branży, stale współpracując z podmiotami farmaceutycznymi i środowiskiem brażnowym. Współpraca obejmuje nie tylko apteki i dystrybutorów leków, ale również ich producentów oraz organizacje branżowe ze środowiska farmaceutycznego. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy prawnej w dziedzinie prawa farmaceutycznego, serdecznie zapraszam do kontaktu. Wraz z Zespołem Kancelarii chętnie podejmujemy się nowych wyzwań, jakie na ścieżce zawodowej ciągle stawiają dynamicznie zmieniające się uwarunkowania prawne związane z realizacją i wdrażaniem w życie, ciągle zmieniających się przepisów ustawy prawo farmaceutyczne.