Usługi

Prawo farmaceutyczne kancelaria

Prawo farmaceutyczne kancelaria

prawnik warszawa cennik
Piotr Kłodziński – Specjalista prawa rodzinnego z Warszawy

Zakres usług z zakresu prawa farmaceutycznego

Obsługa prawna producentów leków
Obsługa prawna apteknych, udział w negocjacjach i mediacjach
Przygotowanie wzorów umów, ogólnych warunków umów, regulaminówWsparcie w kontaktach z WIFPrzygotowanie wzorów umów, ogólnych warunków umów, regulaminów
Wsparcie w kontaktach z GIF
Rejestracja nowych produktów na rynku

Prawo farmaceutyczne kancelaria

Prawo farmaceutyczne w Kancelarii Kłodziński. Podczas swojej kariery radcy prawnego wielokrotnie podejmowałem się spraw z zakresu jednej z moich najsilniejszych specjalizacji – prawa farmaceutycznego. Prowadziłem dział prawny sieci jednej z największych międzynarodowych sieci aptek – Euro-Apteka, działającej w ramach szerokiej grupy kapitałowej. Jako Prezes Zarządu odpowiadałem także za prowadzenie spółki zajmującej się rozwojem sieci w ramach stworzonego programu franczyzowego.  Dzięki dobrej znajomości i ciągłemu monitorowaniu zmian przepisów prawa farmaceutycznego oraz pełnemu zaangażowaniu udało mi się wniknąć głęboko w nietypową specyfikę tej branży. Sukcesywnie zakończyłem negocjowanie ugód, zamykając w ten sposób kilkadziesiąt wieloletnich już sporów. W nowo napływających sprawach zawsze starałem się wdrażać rozwiązania przedsądowe, nie doprowadzając do czasochłonnych i kosztownych procesów. Za sposób w jaki prowadziłem dział prawny Euro-Apteki, wdrażając nowoczesne rozwiązania i procedury, a także ich efekty zostałem również wyróżniony w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra w 2016r. Chcąc jeszcze ściślej związać swoją działalność z prawem farmaceutycznym, wielokrotnie wspomagałem swoją wiedzą i występowałem w imieniu Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

Posiadam doświadczenie w reprezentowaniu podmiotów farmaceutycznych (Aptek, Hurtowni, Producentów) między innymi przed Wojewódzkimi Inspektoratami Farmaceutycznymi, Głównym Inspektoratem Farmaceutycznym, Ministerstwem Zdrowia czy Narodowym Funduszem Zdrowia, Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych i Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

prawo farmaceutyczne warszawa

Działalność publiczna w zakresie zmian w prawie farmaceutycznym

Dzięki eksperckiej wiedzy, wielokrotnie proszono mnie o zabranie publicznego głosu i wystąpienie w roli eksperta wyjaśniającego, a także oceniającego krajową sytuację prawną, oraz zmiany i wdrożenia dyrektyw unijnych w tej dziedzinie. Brałem udział między innymi w kilku debatach telewizyjnych na temat kolejnych nowelizacji ustawy prawo farmaceutyczne. Jak dotąd publikowałem swoje analizy w tych sprawach na łamach Rzeczpospolitej i Dziennika Gazety Prawnej, a moje słowa był wielokrotnie cytowane w artykułach branżowych. Ponadto poproszono mnie o wsparcie procesu legislacyjnego, kilkukrotnie zapraszając jako eksperta na posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia, mające na celu zaopiniowanie kolejnych projektów ustawy o zmianie ustawy prawo farmaceutyczne, służyłem swoim wsparciem merytorycznym także w trakcie spotkań w Ministerstwie Zdrowia i Kancelarii Prezydenta RP.

Prawo farmaceutyczne: obsługa prawna producentów, aptek i nie tylko

Mimo bogatego doświadczenia w środowisku farmaceutycznym, nie przestaję na bieżąco śledzić aktualnych zmian w branży, stale współpracując z podmiotami farmaceutycznymi. Współpraca obejmuje nie tylko apteki i dystrybutorów leków, ale również ich producentów oraz organizacje branżowe ze środowiska farmaceutycznego. Jeśli potrzebujesz pomocy w dziedzinie prawa farmaceutycznego skontaktuj się ze mną. Chętnie podejmę się nowych wyzwań, jakie na ścieżce zawodowej ciągle stawiają dynamicznie zmieniające się uwarunkowania prawne związane z realizacją utawy prawo farmaceutyczne.