Zakres Usług Prawnych Kancelarii

Prawo Rodzinne.
Rozwody, Podział Majątku, Alimenty, Kontakty i Opieka Nad Dziećmi

Czasem w naszym życiu osobistym nie układa się najlepiej. W takiej sytuacji najlepiej zwrócić się o pomoc do profesjonalisty, by szybko i efektywnie poukładać sprawy rodzinne, zanim problemy zniszczą całkiem nasze życie, kładąc się cieniem na każdym jego aspekcie. Rozwody, podział majątku, sprawy alimentacyjne czy kontakty i opieka nad dziećmi, to kwestie wymagające szczególnego wyczucia i uwagi, wszak dotyczą najważniejszych spraw w całym naszym życiu. Jednocześnie problemy rodzinne bardzo często wymagają podjęcia szybkich i zdecydowanych działań.

Umowy Najmu
Nieruchomości Komercyjnych

Galerie handlowe, biurowce, małe i duże centra handlowe, pojedyncze sklepy i sieci retailowe, markety spożywcze i budowlane, one wszystkie opierają swój rozwój o najem nieruchomości komercyjnych, lokali handlowych i usługowych. Rośnie liczba zawieranych umów najmu lokali biurowych. Dobrze przygotowana i wynegocjowana umowa najmu lokalu, to w biznesie rzecz fundamentalna. Posiadam duże doświadczenie w występowaniu po każdej ze stron takich negocjacji zarówno jako przedstawiciel Wynajmującego jak i jako reprezentant Najemcy. Nie tylko negocjuję umowy, ale także przygotowuję jasne i przejrzyste wzory umów oraz na specjalne zamówienia - checklisty do umów najmu, czyli narzędzia niezbędne dla działów ekspansji i działów prawnych sieci retailowych.

Obsługa sieci
handlowych

Od ponad 10 lat lat obsługuję w pełnym zakresie duże i małe sieci handlowe, banki, operatorów telefonii komórkowej, sieci aptek, restauracje i kawiarnie sieciowe. Dzięki dużemu praktycznemu doświadczeniu posiadam szerokie spojrzenie na bieżące problemy prawne sieci w zakresie prawa pracy czy prawa korporacyjnego. Wyjątkowo efektywnie sporządzam i negocjuję umowy. Nieszablonowe rozwiązania oparte o twardo przeliczone i przejrzyste konstrukcje biznesowe, pomagają osiągać sukcesy moim klientom korporacyjnym. A znajomość procesu decyzyjnego i uwarunkowań charakterystycznych dla dużych korporacji znacząco ułatwiają naszą współpracę.

Sprawy Cywilne

Czasem niestety biznes się nie udaje. Czasem nie możemy dojść do porozumienia z kontrahentem, który źle wykonał usługę. Czasem jako konsument czujemy się pokrzywdzeni, bo zamawialiśmy coś innego albo w procesie reklamacji złamane zostały wszystkie nasze prawa kosumenckie. W ramach Kancelarii zajmuję się pełnym spektrum spraw cywilnych. Negocjacją i przygotowaniem umów, sporami budowlanymi, służebnościami sprawami odszkodowawczymi, prawami konsumenta, sprawami spadkowymi, prawami autorskimi, ochroną dóbr osobistych etc.

Negocjacje biznesowe i prawne

Miarą każdego prawnika powinno być nie to ile razy wygrał sprawy przed sądem, ale to jak wielu spraw sądowych uniknął - to przecież tańsza i zdecydowanie szybsza forma rozwiązywania sporów. Jako wielokrotnie nagradzany negocjator, zawodowo negocjuję zarówno umowy jak i ugody. Pierwsze po to żeby zabezpieczyć Twoje interesy - co spowoduje że nie będziesz musiał iść do sądu, drugie po to żeby przyspieszyć rozwiązanie konfliktu.
Oprócz umów najmu lokali handlowych specjalizuję się także w przygotowaniu i negocjacji umów handlowych, budowlanych, wdrożeniowych IT, M&A, deweloperskich, bankowych, spółek cywilnych, B2B etc.

Prawo farmaceutyczne

Współpracuję z aptekami, dystrybutorami, producentami oraz farmaceutycznymi organizacjami branżowymi. W ostatnich latach brałem czynny udział w pracach legislacyjnych w ramach których powstawały kolejne nowelizacje prawa farmaceutycznego. Wielokrotnie występowałem publicznie, w tym również w TV, jako ekspert od prawa farmaceutycznego, tłumacząc i komentując kolejne zmiany oraz nowelizacje. Wspomagam także podmioty rynkowe organizując przeprowadzanie audytów i badań due dilligence. Posiadam doświadczenie w występowaniu przed WIF, GIF, URPL, MZ i NFZ.

Prawo pracy

Występowałem niejednokrotnie po obu stronach sporów pracowniczych, jako reprezentant Pracodawcy jak i jako reprezentant Pracownika. Niestety nie każde rozstanie pracownika z Pracodawcą przebiega we właściwy, przewidywalny i bezkonfliktowy sposób. To dla obu stron nieprzyjemne i stresujące doświadczenie - stąd wyjątkowo łatwo o pomyłki. Specjalizuje się nie tylko w procesach sądowych, ale też gdy jest to korzystne - w szybkim zawieraniu ugód w takich sprawach, a także w przygotowywaniu dokumentacji pracowniczej - regulaminów pracy, premii i bieżącym wsparciu działów HR w ich codziennej pracy. Dobrze zaprojektowane procedury wewnętrzne, to mniejsza ilość spraw sądowych, a więc czysty zysk.

Badanie stanu prawnego nieruchomości

Przed największymi transakcjami nieruchomościowymi, jak sprzedaż i zakup biurowca czy centrum handlowego lub galerii, warto wykonać nie tylko sprawdzenie ksiąg wieczystych, ale także pełne badanie due dilligence dotyczące stanu prawnego wszystkich umów najmu, obciążeń nieruchomości i innych potencjalnych przyszłych problemów.
Kupując mieszkanie także warto zadbać o swoje pieniądze. Dla każdej nieruchomości przygotuję pełen raport dotyczący jej stanu prawnego. Wydając kilkaset tysięcy złotych warto wszystko dokładnie sprawdzić, by spać spokojnie, mając pewność, że nikt nam mieszkania nie zabierze, droga dojazdowa do niego jest niezagrożona, a przed oknami nie wyrośnie w odległości 4 metrów nowy blok.

Umowy o roboty budowlane
i spory inwestycyjne

Przygotowanie dobrej umowy o roboty budowlane, czy to opartej o FIDIC, czy też umowy dotyczącej realizacji inwestycji w systmie kosztorysowym, ryczałtowym albo zaprojektuj i wybuduj wymaga przede wszystkim doświadczenia. Zarówno projekty realizowane w ramach zamówień publicznych, jak i te czysto komercyjne, a nawet te dotyczące budowy domu jednorodzinnego często są przedmiotem wieloletnich sporów. Mam za sobą spore doświadczenie w projektach umów dotyczących realizacji inwestycji małych i dużych, wiem jak zaprojektować je tak by ryzyko późniejszego sporu zminimalizować, w ostatnich latach prowadziłem dwa z najbardziej znanych i największych sporów inwestycyjnych w Polsce.

Nie mogę obiecać Ci zwycięstwa,

ale konsekwentną realizację
efektywnej strategii działania
i 100% zaangażowania - tak.

Usługi prawne Warszawa - prawo cywilne, najmu, negocjacje i wiele więcej

Moja kancelaria oferuje kompleksowy zakres usług prawnych w Warszawie. Prawo rodzinne, cywilne, farmaceutyczne i prawo pracy – w tych dziedzinach nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Oferowane przeze mnie usługi prawne pomogą ci zarówno przejść przez rozwód, bez większych niż to konieczne kosztów emocjonalnych, jak i sprawnie rozwiązać kwestie podziału majątku lub opieki nad dziećmi. Dzięki powierzeniu swojej sprawy mojej kancelarii w najbardziej korzystny dla ciebie sposób rozstrzygniesz także spory biznesowe oraz pracownicze, niezależnie czy w danym przypadku jesteś przedsiębiorcą czy konsumentem, pracodawcą czy pracownikiem. Jednak procesy sądowe nie należą do przyjemnych doświadczeń, pochłaniając często dużo czasu, zaangażowania i nerwów. Dlatego moje usługi prawne zawierają negocjacje prawne oraz biznesowe.

Usługi prawne - wieloletnie doświadczenie

Posiadając wieloletnie doświadczenie w dziedzinie usług prawnych, mogę pomóc ci wynegocjować nie tylko umowę lub ugodę, ale również kontrakt budowlany, bankowy lub porozumienie w sprawie najmu lokalu handlowego. Ponadto oferuję gruntowne usługi prawne w działaniach komercyjnych z zakresu nieruchomości. Niezależnie od tego czy chcesz wynająć lokal biurowy lub handlowy, zbadać jego stan prawny, czy jako sieć handlowa szukasz pełnej obsługi, nie musisz zlecać każdego z tych zadań różnym prawnikom – w mojej kancelarii znajdziesz wszystkie te usługi prawne w jednym w miejscu. W przypadku inwestycji w nieruchomości często dochodzi do sporów. Te zdarzają się zarówno na etapie projektu, jak i realizacji. Pomogę ci w przygotowaniu rzetelnej umowy o roboty budowlane, minimalizując przy tym możliwość późniejszego wystąpienia sporu. Jeśli jednak do niego dojdzie – bez obaw! W ostatnich latach prowadziłem dwa największe spory inwestycyjne w naszym kraju, dlatego szybko i sprawnie rozwiążę także twój. W trakcie praktyki zawodowej wyspecjalizowałem się również w prawie farmaceutycznym. Moje usługi prawne wybierają nie tylko apteki oraz dystrybutorzy leków, ale również ich producenci i farmaceutyczne organizacje branżowe.

Profesjonalne usługi prawne w Warszawie

Usługi prawne mojej kancelarii, w każdej z wymienionych dziedzin, charakteryzują się przede wszystkim profesjonalnym podejściem oraz szukaniem najlepszych, najszybszych, a zarazem nieszablonowych rozwiązań.