Negocjacje biznesowe - sądu można uniknąć!

Negocjacje biznesowe i prawne są bardzo korzystnym rozwiązaniem dla Klientów kancelarii prawnych. Dzięki wypracowaniu określonych umów oraz ugód sprawa nie musi trafić do sądu. Negocjacje biznesowe są opłacalne dla obu stron: pozwalają zaoszczędzić pieniądze oraz znacznie skrócić czas rozstrzygania danego sporu. Sprawne poprowadzenie negocjacji biznesowych stanowi najlepszy sposób, aby zabezpieczyć twoje interesy i uzyskać najbardziej optymalny konsensus.

negocjacje biznesowe

Kłodziński - negocjacje biznesowe i prawne

Jako profesjonalny radca prawny często rekomenduję negocjacje biznesowe i prawne jako formę rozstrzygnięcia sporu. Mam też w nich bogate doświadczenie – można powiedzieć, że to właśnie negocjacje biznesowe stały na początku ścieżki mojej kariery. W trakcie swojej aplikatury zdobyłem tytuł Najlepszego Negocjatora w Turnieju Krajowej Izby Radców Prawnych, będąc jednocześnie kapitanem drużyny negocjacyjnej, która go wygrała. Arbitraż i umiejętność doprowadzania do porozumienia mam we krwi. Do tej pory kancelaria sygnowana moim nazwiskiem przeprowadziła 91 spraw, w których – dzięki ugodom zawartym przy użyciu negocjacji biznesowych – udało się uniknąć procedury sądowej lub znacząco skrócić czas jej trwania. Negocjuję umowy z różnych dziedzin: od najmu lokali, przez umowy handlowe i budowlane, po sprawy deweloperskie, bankowe czy spółek cywilnych.

Negocjacje biznesowe: rola radcy prawnego

Biznes i prawo zawsze idą ze sobą w parze. Dlatego bardzo dobrym pomysłem podczas przystępowania do negocjacji biznesowych jest skorzystanie z pomocy doświadczonego prawnika. Po co? Negocjacje biznesowe mogą być bardzo złożone, a co za tym idzie – wymagać pogłębionej znajomości przepisów prawnych z różnych dziedzin. Jako radca prawny czuwam nad tym, aby sugestie obu stron były całkowicie zgodne z tymi przepisami i – co najważniejsze – możliwe do realnego wprowadzenia w życie. Jestem obecny na każdym etapie negocjacji biznesowych, by móc na bieżąco kontrolować ich przebieg. Zadaniem prawnika jest także opracowanie strategii według której prowadzone są negocjacje biznesowe. Razem ustalamy, czy są kwestie, w których możemy ustąpić, w jakim zakresie możemy to zrobić i analizujemy sytuację drugiej strony. Jeśli zajdzie taka potrzeba, mogę również pełnić rolę twojego pełnomocnika oraz reprezentanta podczas spotkań z drugą stroną sporu. Negocjacje biznesowe są dla mnie zawsze cennym doświadczeniem – sprawdzają nie tylko moje umiejętności prawnicze, ale także komunikacyjne, negocjacyjne i zmuszają do łączenia kreatywnych pomysłów na rozstrzygnięcie sporu z dostępnymi rozwiązaniami prawnymi. Pamiętaj – przystępując dla ciebie do negocjacji biznesowych moja kancelaria na pierwszym miejscu zawsze stawia ochronę twojego interesu!

Negocjuj! Negocjacje biznesowe nie przewidują przegranych

Istotą negocjacji biznesowych nie jest doprowadzenie do zwycięstwa lub przegranej którejś ze stron, lecz wypracowanie możliwie jak najbardziej satysfakcjonujących w danej sytuacji warunków dla ich obu. Dlatego w tego typu ugodach nie ma przegranych – do porozumienia w negocjacjach biznesowych dojdzie tylko w sytuacji, w której obydwie negocjujące osoby poczują się do pewnego stopnia wygranymi. Negocjacje biznesowe – brzmi skomplikowanie? Zostaw to mnie!