Negocjacje biznesowe - sądu można uniknąć!

Negocjacje biznesowe i prawne to najlepszy sposób osiągania korzyści – to usługa dedykowana zarówno dla biznesowych jak i indywidualnych  Klientów kancelarii prawnych. Dzięki wypracowaniu określonych umów oraz ugód sprawa nie musi trafić do sądu. Negocjacje prawne są opłacalne dla obu stron: pozwalają zaoszczędzić pieniądze oraz znacznie skrócić czas rozstrzygania danego sporu. Wielokrotnie dzięki sprawnie prowadzonym negocjacjom udaje nam się skrócić czas załatwienia danej sprawy i uniknąć kosztownego procesu sądowego. Sprawne poprowadzenie negocjacji biznesowych stanowi najlepszy sposób, aby zabezpieczyć twoje interesy i uzyskać najbardziej optymalny konsensus. Oczywiście kompromis to także sztuka ustępstw, wspólnie szukamy takiego rozwiązania które będzie akceptowalne, a często korzystne dla obydwu stron. 

negocjacje biznesowe

Kłodziński Kancelaria - negocjacje biznesowe i prawne

Jako profesjonalny radca prawny często rekomenduję negocjacje biznesowe i prawne jako formę rozstrzygnięcia sporu. Mam też w nich bogate doświadczenie – można powiedzieć, że to właśnie negocjacje biznesowe stały na początku ścieżki mojej kariery. Kilka lat temu zdobyłem tytuł Najlepszego Negocjatora w Turnieju Krajowej Izby Radców Prawnych, będąc jednocześnie kapitanem drużyny negocjacyjnej, która ten turniej wygrała. Arbitraż i umiejętność doprowadzania do porozumienia można powiedzieć, że mam we krwi. Do tej pory kancelaria sygnowana moim nazwiskiem przeprowadziła 91 spraw, w których – dzięki ugodom zawartym przy użyciu negocjacji prawnych – udało się uniknąć długotrwałej i kosztownej procedury sądowej lub znacząco skrócić czas jej trwania. Negocjuję umowy i ugody z różnych dziedzin: od najmu lokali, przez umowy handlowe i budowlane, po sprawy deweloperskie, bankowe czy spółek cywilnych, często dołączając do sprawy już po tym gdy nastąpiła pierwsza salwa w postaci wzajemnych wezwań i wypowiedzeń.

Negocjacje biznesowe: rola Radcy Prawnego

Biznes i prawo zawsze idą ze sobą w parze. Dlatego bardzo dobrym pomysłem podczas przystępowania do negocjacji biznesowych jest skorzystanie z pomocy doświadczonego prawnika. Po co? Negocjacje biznesowe mogą być bardzo złożone, a co za tym idzie – wymagać pogłębionej znajomości przepisów prawnych z różnych dziedzin. Jako radca prawny czuwam nad tym, aby wymagania obu stron zostały zapisane w sposób maksymalnie zgodny z obowiązującymi przepisami i – co najważniejsze – możliwe do realnego wprowadzenia w życie. Mogę dołączyć do sprawy na każdym etapie negocjacji biznesowych, ważne by móc na bieżąco kontrolować ich przebieg, ustalać dalszą, najbardziej efektywną strategię. Zadaniem prawnika jest także opracowanie strategii według której prowadzone są negocjacje biznesowe. Razem ustalamy, czy są kwestie, w których możemy ustąpić, w jakim zakresie możemy to zrobić i analizujemy sytuację drugiej strony. Najczęściej przejmuję sprawę i pełnię rolę Państwa pełnomocnika oraz reprezentanta podczas spotkań z drugą stroną sporu. Negocjacje biznesowe są dla mnie zawsze cennym doświadczeniem – sprawdzają nie tylko moje umiejętności prawnicze, ale także komunikacyjne, negocjacyjne i zmuszają do łączenia kreatywnych pomysłów na rozstrzygnięcie sporu z dostępnymi rozwiązaniami prawnymi. Pamiętaj – przystępując dla ciebie do negocjacji biznesowych moja kancelaria na pierwszym miejscu zawsze stawia efektywną ochronę twojego interesu.

Negocjuj! Negocjacje biznesowe nie przewidują przegranych

Istotą negocjacji biznesowych nie jest doprowadzenie do zwycięstwa lub przegranej którejś ze stron, lecz wypracowanie możliwie jak najbardziej satysfakcjonujących w danej sytuacji warunków dla ich obu. Dlatego w tego typu ugodach nie ma przegranych – do porozumienia w negocjacjach biznesowych dojdzie tylko w sytuacji, w której obydwie negocjujące osoby poczują się do pewnego stopnia wygranymi. Tak, praktycznie z każdej sprawy da się wyjść osiągając rozwiązanie które można scharakteryzować jako win-win. Wystarczy poszukać elementów wspólnych, a nie tylko tych które państwa dzielą. 
Negocjacje biznesowe – brzmi skomplikowanie? Zatrudnij do tego profesjonalistę.