How to hire a lawyer to prepare a lease agreement?

Piotr Kłodziński|
|
Comments (0)

weryfikacja umowy najmu

 

Wynajem mieszkania albo lokalu może wydawać się prostym zadaniem, ale dla swojej prawnej skuteczności, wymaga zawarcia prawnie wiążącej, pisemnej umowy najmu.
Przygotowanie tych umów to sztuka. Właściwa ich treść sprawia, że ci klienci którzy skorzystali z profesjonalnych porad prawnych, śpią znacznie spokojniej.

Znalezienie prawnika do przygotowania umowy najmu, ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia ochrony praw i bezpieczeństwa, tak wynajmującego, jak i najemcy. W praktyce często nawet połowa postanowień zawieranych we wzorach umów najmu, które łatwo znaleźć w internecie jest nieważna albo nieskuteczna. Podczas gdy Ty dla ochrony swoich interesów, odpowiedniego prawnika możesz zatrudnić nawet online.  Oto krótki przewodnik po tym, jak zatrudnić odpowiedniego prawnika do przygotowania umowy najmu mieszkania lub lokalu.

Jak znaleźć dobrego prawnika od umów najmu?

Pierwszym krokiem do przygotowania umowy najmu nieruchomości, jest zidentyfikowanie odpowiedniego rodzaju prawnika dla tego typu sprawy. Poszukaj prawnika lub kancelarii prawnej, która specjalizuje się w przygotowaniu takich umów i ma doświadczenie zarówno w reprezentowaniu wynajmujących jak i najemców. Ważne jest, abyś znalazł lub znalazła takiego prawnika, który ma doświadczenie i wiedzę zarówno na temat umów najmu, jak i ich rozwiązywania. Tak, nie chwaląc się – założyciel naszej Kancelarii zawodowo zajmuje się umowami najmu od około 14 lat.

Jakie informacje będą potrzebne prawnikowi do przygotowania umowy?

Przed spotkaniem z prawnikiem, którego zadaniem będzie przygotowanie umowy najmu, konieczne jest zebranie ważnych informacji na temat wynajmowanej nieruchomości, takich jak nazwiska i adresy wynajmującego i najemcy, okres wynajmu i wysokość czynszu, kaucja zabezpieczająca oraz szczegóły dotyczące sposobu opłacania mediów lub innych usług zawartych w umowie najmu. Przynieś kopie wszelkich wcześniejszych albo istniejących umów najmu i innych istotnych dokumentów do wglądu prawnika. Pomoże to prawnikowi dobrze zrozumieć Twoją sprawę i odpowiednio przygotować projekt umowy najmu. Dobry projekt umowy najmu, właściwie zabezpieczający interesy klienta, jest bowiem jak garnitur uszyty na miarę, a nie taki zdjęty z wieszaka w sklepie.

Jak przygotować się do spotkania z prawnikiem?

Aby jak najlepiej wykorzystać spotkanie z prawnikiem, należy przygotować listę pytań i wątpliwości dotyczących umowy najmu. Rób notatki podczas spotkania i upewnij się, że rozumiesz warunki przygotowanej dla Ciebie umowy. Zapytaj prawnika o klauzule dotyczące rozwiązania umowy najmu i co zrobić w przypadku sporu z drugą stroną umowy. Bądź otwarty na rozwiewanie wszelkich wątpliwości i zasięgnij porady prawnika, w jaki sposób najlepiej możesz chronić swoje prawa, kiedy powinieneś, albo powinnaś reagować. A kiedy warto dać jeszcze drugiej stronie umowy chwilę czasu.

Pamiętaj, że umowa najmu jest dokumentem posiadającym moc prawną, który może mieć i zazwyczaj ma długoterminowe konsekwencje. Nie spiesz się więc z podpisywaniem umowy najmu i zasięgnij rzetelnej porady prawnej przed podjęciem decyzji o wynajmie nieruchomości.

Nie chcemy nic sugerować – ale nasza kancelaria, także się w tej dziedzinie specjalizuje. I możesz w wygodny sposób zarezerwować i opłacić konsultację wstępną – online.

Rate this post

THE LATEST LEGAL ADVICE

Popular articles